EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

STYCZEŃ 2005Fuzja Radia Radia 94 i Radia Flash (25.01)

W niedalekiej przyszłości należące do Ad.pointu warszawskie Radio 94 i katowickie Radio Flash wprowadzą wspólną nazwę i format. Obie stacje będą wkrótce znane słuchaczom jako "Antyradio" - do KRRiTV wpłynął już wniosek o zmianę nazwy. Nawiązuje ona do emitowanej przez Radio 94, a ostatnio także i Flash'a, popularnej audycji porannej - "Antylisty". Nadawca nie wyklucza, że obie stacje będą w przyszłości zalążkiem większej sieci radiowej.Zone Vision przejęte przez właściciela UPC (25.01)

Spółka Zone Vision - działający na rynkach europejskich producent kanałów tematycznych Romantica, Europa Europa i Reality TV znalazł się w rękach nowego właściciela. Jest nim spółka Chellomedia, należąca - podobnie jak sieci telewizyjne spod znaku UPC - do koncernu United Global Com. Nowy właściciel wniósł jednocześnie do spółki Zone Vision aktywa w postaci kanału tematycznego "Club", jak również swoich mniejszościowych udziałów w Reality TV.Nowe nazwy i logotypy (25.01)

W styczniu zaszło kilka ciekawszych zmian w nazwach i logotypach stacji telewizyjnych i radiowych. Kolejne są tuż przed nami...

14 stycznia nowe logo i oprawę graficzną wprowadził Polsat Sport. Rozszerzona została także oferta programowa stacji i zmieniona jej ramówka.

Nowy logotyp w zwiazku z obchodzonym w tym roku piętnastoleciem istnienia otrzymało w styczniu Radio RMF FM - jak również inne stacje należące do Broker FM - RMF Classic i RMF Maxxx.

Zmiany nie omijają w tym roku także polskojęzycznych kanałów tematycznych. W tym przypadku w grę wchodzą nie tylko nowe nazwy, ale i przebudowana oferta programowa. O przekształceniu Fox Kids w Jetix i odpowiednio Fox Kids Play w Jetix Play pisaliśmy na początku miesiąca. Kilka dni później, 10 stycznia, kanał Eurosport News przekształcony został w Eurosport 2 - nadający już nie tylko aktualności sportowe w skrócie, ale przede wszystkim relacje, które z przyczyn czasowych nie ukazałyby się w głównym kanale.

Podobna metamorfoza czeka w niedalekiej przyszłości Discovery Travel & Adventure. W lutym w miejsce tego programu pojawi się kanał o rozszerzonej tematyce - Discovery Travel & Living. Nowa telewizja prezentować będzie już nie tylko audycje podróżniczo-turystyczne, ale i szereg nowych programów poświęconych stylowi życia.Fox Kids pod nową nazwą (02.01)

"Jetix" - taką nazwę przybrał 1 stycznia 2005 popularny kanał dziecięcy, działający na naszym rynku od 1998 jako "Fox Kids". Używana obecnie nazwa nie powinna być jednak obca widzom tej stacji, ponieważ przez wielu miesięcy 2004 roku trwała intensywna promocja nowej marki (logiem "Jetix" oznaczone były wybrane bloki programów). Jednocześnie 1 stycznia zmieniona została nazwa kanału "Fox Kids Play" na "Jetix Play". Opisana wyżej strategia związana jest z niedawnym przejęciem przez nadawcę The Disney Channel europejskich oddziałów "Fox Kids" z rąk ich pierwszego właściciela - Fox Network.Nowe radia w sieci Eska (02.01)

Sieć radiowa Eska poszerzyła się o dwie kolejne stacje radiowe. 30 grudnia w godzinach wieczornych emisję programu rozpoczęły oficjalnie Eska Iława i Eska Grudziądz. Stacje te pojawiły się w miejsce dwóch lokalnych rozgłośni należących do Jerzego Kalisza - Radia Iława i Radia Grudziądz. Zmiana nazw możliwa była dzięki podpisanej z Grupą Time (właścicielem Eski) umowie franczyzowej. Na jej mocy obie stacje, nie zmieniając właściciela, będą działały pod szyldem "Eski" - korzystając nie tylko z jej nazwy i loga, ale też audycji, formatu muzycznego oraz doradztwa i szkoleń. Sieć z kolei zyska dodatkowe wpływy z reklam na nowym rynku.

W najbliższym czasie na podstawie podobnej umowy do sieci Eska ma zostać włączona jeszcze jedna stacja - Radio MTM Starachowice.

Powstałe w 1992 roku Radio Iława było jedną z najstarszych polskich radiostacji lokalnych. Radio Grudziądz wystartowało pięć lat później - w 1997 roku - i do tej pory stanowiło jedyną regionalną rozgłośnię radiową działającą na tamtejszym rynku.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2007