EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

GRUDZIEŃ 2007Grupa Time: Eska Rock zastąpi Radio WAWA (13.12)

Jak poinformował portal tvn24.pl, już niebawem na częstotliwościach dotychczas zajmowanych przez grające "tylko polską muzykę" Radio WAWA pojawi się program Eski Rock. Taką decyzję podjął zarząd Grupy Radiowej Time - właściciela sieci radiowych Eska, Eska Rock i VOX FM, a od kilku miesięcy również Radia WAWA. Zwiększenie zasięgu Eski Rock to element nowej strategii rozwoju tej marki, której częścią będzie także pojawienie się na antenie stacji dwóch znanych radiowych osobowości: Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego (o których przejściu do nowego pracodawcy pisaliśmy wczoraj). Zamiana częstotliwości z Eską Rock nie spowoduje całkowitego zniknięcia z eteru Radia WAWA. Stacja ma funkcjonować nadal jako rozgłośnia lokalna, nadająca w Warszawie i Łodzi (na częstotliwościach aktualnie wykorzystywanych przez Eskę Rock).Antyradio: Bez Figurskiego i Wojewódzkiego (12.12)

Tylko do końca grudnia na antenie należącego do grupy Eurozet rockowego Antyradia będzie można słuchać dwóch najbardziej rozpoznawalnych "głosów" tej stacji: Michała Figurskiego (obecnego szefa programowego sieci Antyradio) oraz Kuby Wojewódzkiego - i prowadzonej przez nich popularnej, kontrowersyjnej audycji "Antylista". Od nowego roku obaj znani radiowcy przejdą do konkurencyjnej grupy radiowej Time (właściciela min. Radia Eska), gdzie w jednej z sieci (najprawdopodobniej Radiu Eska Rock) również będą prowadzić poranny program. W związku z odejściem Michała Figurskiego nowym dyrektorem programowym Antyradia zostanie Tomasz Kasprzyk, w dalszym ciągu pełniący również funkcję szefa muzycznego rozgłośni.Cyfra+, n: Startuje Movies 24 (12.12)

Dziś, 12 grudnia oficjalnie wystartowała polskojęzyczna wersja nowego na naszym rynku kanału filmowego Movies 24. Program nadawany jest przez firmę Sparrowhawk Media, do której należy również obecny w Polsce od blisko 10 lat kanał Hallmark. Movies 24 dostępny będzie na platformach cyfrowych: n (w pakiecie "hity filmowe") oraz Cyfra+ (dla abonentów pakietów: podstawowego, komfortowego i prestiżowego).Polskie Radio: PR Bis zmieni się w stację sportową (12.12)

11 grudnia 2007 prezes Polskiego Radia, Krzysztof Czabański, oficjalnie ogłosił plany publicznego nadawcy dotyczące uruchomienia Polskiego Radia Euro - programu poświęconego przede wszystkim tematyce sportowej. Nowa antena Polskiego Radia miałaby zostać zorganizowana na bazie dotychczasowego Radia Bis. Mimo wprowadzenia nowego profilu IV Programu Polskiego Radia - na antenie miałyby pozostać w dalszym ciągu audycje młodzieżowe, jako uzupełnienie dla programów o tematyce sportowej. Start PR Euro zapowiadany jest na wiosnę 2008 roku.TVP: Ruszył Belsat TV - program dla widzów na Białorusi (12.12)

W poniedziałek, 10 grudnia testową emisję (tymczasowo 3 godziny programu dziennie) rozpoczął Belsat (Biełsat) TV - nowy kanał Telewizji Polskiej, nadawany w języku białoruskim. Zgodnie z zapowiedziami w ramówce mają się znaleźć programy informacyjne (min. codzienny serwis informacyjny "Obiektyw"), publicystyczne ("Forum"), a także seriale polskie i zagraniczne ("Oficerowie", "Ally McBeal") oraz ekranizacje dzieł białorskiej literatury w ramach spektakli Teatru TV. Kanał jest dostępny drogą satelitarną w przekazie niekodowanym.KRRiT: Zgoda na zmianę nazw Radiostacji i Flasha (07.12)

Krajowa Rada i Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wniosek grupy radiowej Eurozet o zmianę nazw trzech należących do niej stacji radiowych: ponadregionalnej Radiostacji oraz dwóch lokalnych rozgłośni Radia Flash, nadających w Koninie i Słupcy. Już niebawem wszystkie trzy stacje mają stać się częścią sieci radiowej Planeta FM, która aktualnie emituje już swój program w Katowicach, Bielsku-Białej, Opolu oraz Kielcach. Dodajmy, że należące do sieci stacje są obecnie znacznie zróżnicowane pod względem programowym - śląskie stacje Planety nadają w formacie rhythmic CHR (muzykę głównie z gatunków dance, trance, house, rnb), podczas gdy rozgłośnia kielecka gra muzykę w formacie AC. Nadawca nie ujawnił do tej pory, który z tych formatów docelowo ma być rozwijany. Przypomnijmy jednak, że program wzorowany na kieleckiej stacji Planeta od wiosny br. zaczęły nadawać także trzy stacje Radia WaMa (w Olsztynie, Iławie i Mrągowie), a od kilku tygodni emituje go również Radio Flash (o jego wprowadzeniu pisaliśmy w ubiegłym miesiącu).Podkarpacie: VOX FM zastąpił Radio Bieszczady (07.12)

Od 2 grudnia w podkarpackim eterze próżno szukać Radia Bieszczady, które nadawało tam przez ostatnich 10 lat. Z tym bowiem dniem stacja dołączyła oficjalnie do sieci radiowej VOX FM i rozpoczęła emisję programu pod nową nazwą. VOX FM to sieć rozgłośni nadających w formacie gold AC, należąca do Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (właściciela min. Radia Eska), w której skład wchodzą głównie rozgłośnie diecejzalne. W rękach nowego właściciela sanockie Radio Bieszczady znalazło się na wiosnę br. Wkrótce po tym stacja wprowadziła nową ramówkę i playlistę zbliżoną do formatu Radia VOX FM. Dodajmy, że do omawianej sieci w najbliższym czasie dołączyć mają także Radio Toruń Gold FM i Radio Gold FM z Oławy k. Wrocławia.Polsat: 15-te urodziny stacji (07.12)

Jubileusz 15-lecia świętowała 5 grudnia Telewizja Polsat. Dokładnie tego dnia w 1992 roku stacja rozpoczęła emisję programu, który dostępny był początkowo wyłącznie drogą satelitarną - nadawany z kaset przewożonych z Polski do stacji nadawczej w Holandii. Rok później na antenie stacji wystartowały "Informacje", mające przełamać monopol TVP na programy informacyjne. W 1994 roku Polsat otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskiego programu telewizyjnego drogą naziemną. Trzy lata później, w 1997 roku - stacja uruchomiła dodatkowy kanał pod nazwą Polsat 2, a w 1999 wystartowała z własną platformę cyfrową.n: Kolejne nowości programowe (03.12)

Wprowadzone 1 grudnia kanały Filmbox, NonStop Kino i NonStop Kino HD to nie koniec nowości telewizji cyfrowej "n". Tym razem zmiany nastapiły w pakiecie "hity filmowe", którego oferta poszerzona została o dwa nowe na polskim rynku kanały. Pierwszy z nich, Universal Channel, zaprezentuje widzom hollywódzkie filmy i seriale. Sci-Fi Channel z kolei to program poświęcony produkcjom z gatunków science-fiction, horror czy fantasy.Cyfrowy Polsat: Nowe kanały BBC w ofercie (03.12)

2 grudnia do oferty Cyfrowego Polsatu dołączyły cztery nowo uruchomione kanały tematyczne BBC - dostępne w polskiej wersji językowej. BBC Entertainment to kanał prezentujący najlepsza brytyjską rozrywkę, w tym filmy i seriale. BBC Knowledge - emituje filmy i programy dokumentalne produkcji BBC. W ofercie znajduje się także kanał dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat - CBeebies, a także program BBC Lifestyle. Wszystkie cztery kanały dostępne są w ramach pakietu Familjnego.Antyradio: Nowa strona internetowa (03.12)

W 2,5 roku po swoim starcie należące do grupy Eurozet Antyradio zdecydowało się odświeżyć wizerunek swojego serwisu internetowego. Nowo uruchomiona witryna od poprzednich stron stacji różni się przede wszystkim bardziej atrakcyjną wizualnie formą graficzną. Obecnie serwis zawiera już podstrony wszystkich trzech oddziałów rozgłośni: warszawskiego, katowickiego i dotychczas nie posiadającego wizytówki w Internecie - krakowskiego. W dalszym ciągu w serwisie znaleźć można szczegółowe informacje o rozgłośni i wszystkich nadawanych przez nią audycjach oraz możliwość posłuchania wybranej stacji online. Stronę zobaczyć można pod adresem: www.antyradio.plŚląsk: 50 lat TVP Katowice (03.12)

Katowicki ośrodek Telewizji Polskiej świętuje 3 grudnia jubileusz pół wieku swojego istnienia. Z tej okazji Telewizja Katowice wykorzysta poniedziałkowe pasma lokalne na emisję wspomnieniowych programów dotychczących 50-letniej historii stacji. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie min. popularny w latach 90 teleturniej "Telefoniada" bądź przyjrzeć się pracy ośrodka "od kuchni". Przypomnimy: Telewizja Katowice, nazywana też Telewizją Śląską pierwszy swój pierwszy program nadała 3 grudnia 1957 roku i od tego czasu przez lata była jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków TVP. W latach PRL regionalne audycje emitowane były w ramach lokalnych "okienek" w programie ogólnopolskim. Na początku lat 90. TV Katowice uruchomiła własny kanał lokalny o nazwie "Tele-3". Obecnie, jak inne ośrodki regionalne TVP, dzieli czas nadawania z ogólnopolskim programem TVP Info.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008