EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

STYCZEŃ 2008Mielec: Puls FM zamilkł (29.01)

W niedzielę 27 stycznia z mieleckiego eteru zniknęło lokalne Radio Puls FM. Stacja dokładnie od miesiąca nadawała bez ważnej koncesji, która wygasła 28 grudnia 2007 roku. Wcześniej KRRiT nie zgodziła się na jej przedłużenie, min. z powodu długów nadawcy i zaległości w płaceniu tantiem za emitowane utwory muzyczne.

Według nieoficjalnych informacji bezpośrednią przyczyną zamilknięcia w niedzielę Radia Puls FM była awaria nadajnika.Cyfra+: Nowe kanały filmowe? (29.01)

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Media2.pl, nadawca kanałów Filmbox, NonStop Kino oraz NonStop Kino HD - spółka SPI International Polska - prowadzi negocjacje z operatorem platormy Cyfra+ w sprawie włączenia wyżej wymienionych kanałów do oferty platformy. Oznacza to, że już niebawem abonenci Cyfry+ mogą uzyskać dostęp do trzech nowych kanałów filmowych.

Aktualnie programy FilmBox, NonStop Kino i NonStop Kino HD dostępne są w ofercie platformy n jako opcja dodatkowa.Tele 5, Polonia 1: Koniec prognozy pogody (29.01)

Z anten należących do Polcast Television kanałów Tele 5 i Polonia 1 od 1 lutego zniknie nadawana kilka razy dziennie prognoza pogody. Jak udało nam się dowiedzieć, nadawca uznał dalszą produkcję programu za nieopłacalną z powodu niezadowolającej oglądalności. Prognoza pogody na antenie Tele 5 emitowana była od 2002 roku, w Polonii 1 - od września 2007.

Jednocześnie od 1 lutego w ramówkach Tele 5 i Polonii 1 znajdzie się teleturniej call-tv "Kosmiczna kasa", emitowany jednocześnie na obu antenach.Multimedia Polska: Bez Eurosportu w ofercie (25.01)

Niezrozumiała - to bodajże najłagodniejsze słowo, jakim okreslić można strategię, w myśl której jeden z największych polskich operatorów telewizji kablowej - Multimedia Polska - od kilku lat wprowadza zmiany w swojej ofercie programowej. Podczas gdy poszczególne platformy cyfrowe, sieci kablowe i inni operatorzy płatnej telewizji coraz zacieklej rywalizują o klienta, negocjując umowy z kolejnymi nadawcami i stale poszerzając wachlarz oferowanych programów - Multimedia zdały się obrać odwrotną taktykę. Operator systematycznie wycofuje ze swej oferty co atrakcyjniejsze, cieszące się uznaniem widzów kanały. Po usuniętych - tylko w ciągu ostatnich dwóch lat - programach: Hallmark, National Geographic, Zone Reality czy Zone Romantica, przyszła pora na najpopularniejszy europejski kanał sportowy. Eurosport, bo o nim mowa, klienci Multimediów będą mogli oglądać tylko do końca stycznia br. Po tym okresie kanał definitywnie zniknie z ich ekranów - operator nie przedłużył bowiem z jego nadawcą umowy o dalszą dystrybucję programu.

Zgodnie z zapowiedzią operatora od 1 lutego miejsce Eurosportu w jego ofercie ma zająć kanał TVP Sport, nadawany przez Telewizję Polską.Poznań: Nowy program miejski publicznego radia (11.01)

Radio City - to robocza nazwa nowego programu miejskiego, który w pierwszej połowie br. planuje uruchomić w Poznaniu tamtejsze Radio Merkury - regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Nowa stacja miałaby nadawać 24-godzinny program o charakterze informacyjno-publicystycznym, skierowany do osób w wieku 25-40 lat, aktywnych zawodowo. W ofercie radia znalazłyby się serwisy informacyjne dotyczące Poznania, wiadomości kulturalne, drogowe i audycje publicystyczne. Aktualnie nie jest jeszcze znany format muzyczny przyszłej stacji.

Program nowej rozgłośni ma być emitowany na dotychczasowej częstotliwości miejskiej Radia Merkury - 102,7 MHz. W takim wypadku odbiór tego drugiego będzie nadal możliwy w stolicy Wielkopolski z nadajnika w Śremie na fali 100,9 MHz. Przypomnijmy, iż podobne miejskie rozgłośnie z powodzeniem od kilku lat działają przy Radiu Wrocław (wrocławskie Radio RAM) oraz Radiu Zachód (Radio Zielona Góra oraz gorzowskie RMG FM).TVN: Od dziś nowa oprawa graficzna (02.01)

Z dniem 2 stycznia 2008 telewizja TVN wprowadziła nową oprawę graficzną. To pierwsza zmiana layoutu stacji od siedmiu lat, kiedy to na antenie zadebiutowała dotychczasowa szata graficzna. Odświeżona oprawa stacji w dalszym ciągu nawiązuje do identyfikacji wizualnej wprowadzonej w 2001 roku.

Zobacz zapy z nowej oprawy (kliknij, aby powiększyć):

n: Kanały HBO w ofercie (02.01)

1 stycznia 2008 abonenci platformy n zyskali dostęp do trzech kanałów filmowych z rodziny HBO. Programy HBO, HBO 2 oraz HBO Comedy dostępne są jako opcja dodatkowa w cenie 25 zł miesięcznie. W związku z poszerzeniem oferty platforma przygotowała dla obecnych, jak również przyszłych abonentów, promocję, w ramach której kanały HBO przez trzy miesiące będą oni mogli oglądać bezpłatnie.

Przypomnijmy, iż w ramach osobnych opcji dodatkowych platforma N oferuje także kanały: Cinemax i Cinemax 2 oraz Filmbox, Filmbox HD, NonStop Kino HD.

Już w najbliższych tygodniach kanały HBO mają stać się dostępne także dla widzów Cyfrowego Polsatu.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008