EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

LUTY 2008Grupa Radiowa Time: Eska Rock z nową stroną (29.02)

28 lutego wystartował odmieniony serwis internetowy Radia Eska Rock. Nowa witryna bogata jest przede wszystkim w elementy multimedialne. Poza newsami ze świata muzyki, zapowiedziami imprez czy recenzjami płyt, internauci znajdą tu bowiem także teledyski, możliwość przesłuchania utworów granych na antenie oraz najciekawsze fragmenty sztandarowego programu stacji "Poranny WF" - prowadzonego przez duet Wojewódzki-Figurski. Na stronie nie zabrakło również notowań listy przebojów "Rockowanie" oraz strumieni internetowych rozgłośni. Witryna niezmiennie dostępna jest pod adresem: www.eskarock.pl.Radiostacja: Zmiana w Planetę FM już 1 marca (22.02)

Znana jest już data planowanego i zapowiadanego od zeszłego roku przekształcenia młodzieżowej Radiostacji w Planetę FM. Grające w formacie CHR radio pod nową marką wystartuje już w sobotę, 1 marca. Tym samym ponadregionalna rozgłośnia dołączy do nadającej głównie muzykę taneczną sieci Planeta FM, która działa obecnie na Śląsku, w Opolu i Kielcach, a od ubiegłego roku (poprzez spółkę Ad.point) należy do holdingu Eurozet, będącego również właścicielem Radiostacji. Przyłączenie Radiostacji do sieci Planeta FM ma na celu budowanie w oparciu o większy zasięg techniczny nowej silnej marki adresowanej do młodzieży.

Od 1 marca sieć Planeta FM wprowadzi nowy liner: "100% imprezowych hitów" oraz zupełnie odmienione logo. Uruchomiony zostanie także nowy serwis internetowy rozgłośni. Jak zapowiada Eurozet, słuchacze dotychczasowej Radiostacji mogą spodziewać się nowych programów i odświeżonego brzmienia, jednak w chwili obecnej nie są planowane drastyczne zmiany względem aktualnej oferty rozgłośni. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, bez zmian mają pozostać ramówki pozostałych (znacznie zróżnicowanych pod względem programowym) stacji Radia Planeta.

1 marca również pod marką Planeta FM wystartują dwie rozgłośnie obecnego Radia Flash, które w grudniu ur. uzyskały zgodę KRRiT na zmianę swoich nazw, a już od listopada nadają w nowym formacie.Grupa ITI: TVN Gra znika z ekranów (22.02)

Wszystko wskazuje na to, iż emitujący głównie teleturnieje z udziałem widzów (call-tv) kanał TVN Gra niebawem zakończy swoją działalność. Przez ponad dwa lata nadawania, mimo nastawionej na zysk formuły, stacji nie udało się osiągnąć rentowności. W efekcie nadawca zadecydował o zaprzestaniu dalszej produkcji programu. To pierwsza stacja Grupy ITI, która zniknie z ekranów z przyczyn finansowych. Data zakończenia emisji przez TVN Gra nie jest aktualnie znana.NonStop Kino: Kanały filmowe zmienią nazwy (20.02)

Od 1 marca dwa kanały filmowe: NonStop Kino i NonStop Kino HD, należące do SPI International Polska (obok nich własnością spółki są także Filmbox i Kino Polska) zmienią swoje nazwy. Dotychczasowy program NonStop Kino zmieni się w Filmbox Extra, natomiast NonStop Kino HD przyjmie nazwę Filmbox HD. Wprowadzona zostanie także nowa identyfikacja wizualna (w tym logotypy) kanałów z rodziny Filmbox.Trójmiasto: Przeprowadzka Eski Nord (20.02)

Od poniedziałku 17 listopada Radio Eska Nord - przyszła trójmiejska stacja sieci RMF MAXXX - nadaje swój program z nowej siedziby. Aktualnym adresem rozgłośni jest centrum handlowo-biurowe "Krzywy Domek" w Sopocie. Stacja, która od momentu swego powstania mieściła się w Gdyni, przeniosła się do pomieszczeń trójmiejskiego oddziału RMF FM, zajmowanych również przez biura reklamy obu rozgłośni.Koszalin: Radio Północ sprzedane (01.02)

Już niebawem słuchacze z Koszalina i Goleniowa na częstotliwościach, na których do tej pory odbierali lokalne Radio Północ, usłyszą program Radia Eska. Tym samym sieć ta rozszerzy swój zasięg o obszar środkowego i zachodniego Pomorza, gdzie dotychczas jej program nie był dostępny.

Zmiana Radia Północ w Eskę Koszalin będzie możliwa dzięki nabyciu przez Radio Eska S.A. - po trwających kilkanaście miesięcy negocjacjach - 100% udziałów w spółce będącej właścicielem koszalińskiej rozgłośni.

Sprzedaż Radia Północ nie spowoduje jednakże zniknięcia z anten kilkunastu rozgłośni lokalnych i internetowych Radiowego Serwisu Informacyjnego, przygotowywanego dotychczas przez koszalińską stację. Produkcję programu przejęła bowiem w minionym miesiącu odrębna spółka.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008