EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

KWIECIEŃ 2008Płock: Radio Eska bez koncesji (23.04)

Na posiedzeniu w dniu 22 kwietnia (wtorek) Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę w sprawie cofnięcia koncesji wydanej Elżbiecie Gocławskiej-Czeremańskiej na rozpowszechnianie programu Płockie Radio Puls (od 2005 roku - Radio ESKA Płock). Oznacza to, iż sygnał tej rozgłośni niebawem zniknie z mazowieckiego eteru.

Przypomnijmy, iż w 2005 roku sprzęt radia, działającego w sieci Eska na zasadzie franczyzy, zajęty został przez urząd skarbowy. Mimo to na częstotliwości 95,2 MHz nadal emitowany był program płockiej Eski, jednak jego produkcję przejęło warszawskie Radio ESKA S.A. KRRiT wszczęła wówczas postępowanie ws. uchylenia koncesji w związku z utratą przez koncesjonariusza kontroli nad nadawanym programem.

Na wtorkowym powiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała jednocześnie o niezwłocznym rozpisaniu nowego konkursu na płocką częstotliwość, o którą ponownie będzie mogło się ubiegać Radio ESKA. Wiele wskazuje jednak na to, iż nadawaniem na 95,2 MHz okażą się zainteresowani także inni nadawcy, m.in. RMF MAXXX.Discovery: Nowy kanał tematyczny już nadaje (18.04)

W piątek, 18 kwietnia, na polskim rynku zadebiutował nowy kanał tematyczny grupy Discovery. Program Discovery World - bo o nim mowa - zajął miejsce dostępnego w Polsce od blisko dziesięciu lat Discovery Civilization, skupiającego się na tematyce historycznej. W ofercie nowego kanału znajdą się filmy dokumentalne poświęcone różnorodnym dziedzinom życia.

Logo i oprawa graficzna Discovery World nawiązują do nowej identyfikacji wizualnej pokrewnego kanału Discovery Science, wprowadzonej 1 kwietnia br.Informujemy jako pierwsi

Grupa Time: Eska Rock zajmuje miejsce Radia WAWA (08.04)

Grupa Radiowa Time, która już w zeszłym roku zapowiadała rozszerzenie zasięgu Eski Rock - aktualnie obecnej w czterech miastach - o dotychczasowe częstotliwości ponadregionalnego Radia WAWA, może przystąpić do realizacji swoich planów. Na dzisiejszym posiedzeniu KRRiT wydała pozytywną decyzję w sprawie wniosku spółki WAWA S.A. o zmianę nazwy emitowanego przez nią programu na Eska Rock. Jednocześnie Rada wydała zgodę, aby spółki dotychczas emitujące program pod nazwą Eska Rock w Warszawie i Łodzi mogły nadawać jako Radio WAWA. Tym samym grająca tylko polską muzykę rozgłośnia niebawem stanie się dostępna - jako stacja lokalna - wyłącznie w dwóch wyżej wymienionych miastach. Eski Rock natomiast będzie można słuchać w największych miastach Polski zamiast aktualnie nadającego tam Radia WAWA.

Ponadto KRRiT dokonała - na wniosek ww. nadawców - zamiany częstotliwości użytkowanych przez nich w Łodzi i Warszawie. Dzięki takim zmianom w koncesjach zarówno Radio WAWA jak i Eska Rock pozostaną w obu powyższych miastach na dotychczasowych częstotliwościach.Opole: Roxy zamiast Blue (02.04)

Już niebawem należąca do Grupy Radiowej Agory sieć Roxy FM, grająca muzykę pop i rock, rozszerzy zasięg swojego nadawania. Do Warszawy, Bydgoszczy, Poznania, Krakowa, Aglomeracji Śląskiej i Wrocławia, w których Roxy FM słuchać można obecnie, dołączy Opole i okolice. Siódma stacja sieci pojawi się na częstotliwości zajmowanej dotychczas przez opolskie Radio Blue 106,6 FM, również będące własnością Agory. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozpatrzyła wniosek nadawcy o zmianę nazwy programu oraz jego charakteru - z wyspecjalizowanego motoryzacyjnego, na wyspecjalizowany kulturalno-muzyczny.

Opolskie Radio Blue FM to pozostałość po działającej do 2005 roku ponadregionalnej sieci stacji lokalnych, zamienionych następnie w większości w Roxy FM. Rebranding opolskiej rozgłośni spowoduje, iż program pod nazwą Blue FM nadawać będzie niebawem wyłącznie pojedyncza stacja w Poznaniu. Aktualnie na ramówkę obu "błękitnych" rozgłośni składa się muzyka w formacie AC oraz informacje lokalne.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008