EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

MAJ 2008Grupa Time: Eska Rock zwiększy zasięg już 2 czerwca (31.05)

Juz w najbliższy poniedziałek, 2 czerwca, nastąpi zapowiadane od ubiegłego roku zwiększenie zasięgu Radia Eska Rock (Grupa Radiowa Time). Nadawany dotychczas wyłącznie w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie program pojawi się teraz w kolejnych czternastu miastach Polski: Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Gdyni, Olsztynie, Białymstoku, Płocku, Kielcach, Siedlcach, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Zielonej Górze.

Za wyjątkiem Warszawy, Łodzi i Poznania, gdzie rozgłośnia pozostanie na dotychczasowych częstotliwościach, Eska Rock zajmie w eterze miejsce Radia WAWA. Tym samym grająca tylko polską muzykę stacja zmieni się w nadawcę lokalnego, działającego jedynie w Warszawie i Łodzi. Jednocześnie Eska Rock z sieci lokalnych rozgłośni przekształci się w stację ponadregionalną, nadającą w całym kraju jednolity program (wyjątkiem pozostanie posiadający osobną koncesję oddział w Poznaniu). W Krakowie na zwolnionej przez Eskę Rock fali 100,5 MHz, należącej do Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego, współpracującej z Grupą Time, rozpocznie nadawanie studenckie Radio Luzzz, prezentujące muzykę chillout i jazz.

Również od najbliższego poniedziałku funkcję dyrektora programowego Eski Rock pełnić zacznie Paweł Kostrzewa (wcześniej związany m.in. z Programem 1 i 3 Polskiego Radia).

Marka "Eska Rock" istnieje w polskim eterze od 2005 roku. Rozgłośnia prezentuje muzykę z nurtu modern rock. Od stycznia br. gwiazdami stacji są Michał Figurski i Kuba Wojewódzki, dawniej znani z Antyradia.

Zamianę sieci częstotliwości Eski Rock i Radia WAWA umożliwiła kwietniowa decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji [więcej]. KRRiT zgodziła się wówczas na zmianę nazwy programu rozpowszechnianego przez spółkę WAWA S.A. z "Radio WAWA" na "Eska Rock". Analogicznie Rada zezwoliła, aby spółki dotychczas emitujące program Eski Rock w Warszawie i Łodzi mogły nadawać jako Radio WAWA.Cyfra+: Kanały Filmbox już dostępne (29.05)

Zgodnie z naszymi zapowiedziami ze stycznia br. do oferty platformy Cyfra+ dołączyły kanały filmowe spółki SPI International Polska. Są to: Filmbox, Filmbox Extra (dawniej Non Stop Kino) oraz Filmbox HD. Pierwszy z programów oferuje kino rozrywkowe, drugi - filmy dla koneserów, trzeci - to stanowiący uzupełnienie oferty kanał nadający w wysokiej rozdzielczości. Paczka Filmbox dostępna jest na kanałach 52-54 dla abonentów pakietu Prestiżowego, a także jako opcja dodatkowa dla posiadaczy pakietów: Podstawowego i Komfortowego.Opole: 106,6 Roxy FM już nadaje (27.05)

Zgodnie z kwietniową decyzją KRRiT, wydaną na wniosek nadawcy (Grupa Radiowa Agory), zmieniła się nazwa i charakter programu emitowanego na opolskiej częstotliwości 106,6 MHz. W miejscu dotychczasowego Radia Blue FM od wczoraj słuchać można kolejnej, siódmej już rozgłośni działającej pod marką Roxy FM. Poza Opolem stacje tej sieci nadają także w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie, na Śląsku i we Wrocławiu.

Roxy FM prezentuje program o charakterze muzyczno-kulturalnym. W playliście stacji dominuje muzyka rockowa i softrockowa. Sieć istnieje od 2005 roku.Informujemy jako pierwsi

Toruń: VOX FM od 7 czerwca (25.05)

Znana jest już data rozszerzenia zasiegu sieci VOX FM (Grupa Radiowa Time) o stację w kolejnym mieście. Już 7 czerwca, w sobotę, działalność pod nową marką rozpocznie rozgłośnia w Toruniu, aktualnie nadającą program pod nazwą Radio Toruń 96,7 Gold FM.

Zmianie nie ulegnie format muzyczny radia, gdyż - podobnie jak sieć VOX FM - prezentuje ono obecnie utwory w formacie gold AC ("przeboje zawsze młode"). W ramówce stacji pojawią się natomiast - obok pasm lokalnych - programy ogólnopolskie, wspólne dla całej sieci.

Tym samym toruńska stacja stanie się dziesiątą rozgłośnią spod znaku VOX FM, obok już działających w Warszawie, Łodzi, Krakowie, na Podkarpaciu, a także w Szczecinie, Gryficach, Lipianach, Koszalinie i Białymstoku.

Radio Toruń rozpoczęło działalność w 1992 roku. W 2003 dołączyło do sieci Gold FM, będącej częścią Grupy Radiowej Time. Od 2005 roku pozostawało jedyną rozgłośnią nadającą program pod wspomnianą marką (pozostałe stacje projektu w Warszawie, Łodzi i Poznaniu przekształcone zostały w Eskę Rock). Przyłączenie rozgłośni do sieci VOX FM ma na celu m.in. uporządkowanie nazw stacji wchodzących w skład grupy.Polskie Radio: PR Euro startuje w poniedziałek (22.05)

Już w najbliższy poniedziałek, 26 maja, na częstotliwościach dotychczasowego Radia Bis rozpocznie nadawanie najnowszy projekt publicznego radia - Polskie Radio Euro. Punktualnie o godzinie 6.00 słuchaczy stacji przywita Witold Odrobina (wcześniej prezenter Antyradia), który w PR Euro prowadzić będzie pasmo poranne.

Odmienione oblicze Programu IV to multimedialny projekt, nastawiony na interakcję z odbiorcą - w związku z czym ważnym jego elementem będzie serwis internetowy. Polskie Radio Euro stanie się anteną o profilu muzyczno-edukacyjno-sportowym. Stacja w swoim programie szeroko poruszać będzie m.in. tematykę tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jak również EURO 2012. W ofercie Polskiego Radia Euro znajdą się także audycje edukacyjne, w szczególności poświęcone integracji europejskiej czy nauce języków obcych. Niewielkim zmianom poddany zostanie także format muzyczny rozgłośni - w playliście dominować będzie muzyka rockowa. Większość dotychczas emitowanych nocnych programów autorskich - pozostanie w ramówce.

Multimedialny serwis Polskiego Radia Euro udostępniony zostanie pod adresem: www.polskieradio.pl/euroGrupa Radiowa Agory: Nowa strona Roxy FM (17.05)

Po raz kolejny w swojej niewiele ponad dwuletniej historii sieć radiowa Roxy FM wprowadziła nową stronę internetową. Poza (dłuższy czas niedostępną) ramówką rozgłośni, informacjami o nadawanych programach i organizowanych przez stację konkursach, w serwisie znaleźć można także playlistę Roxy FM, notowania listy przebojów "Roxy FM Fresh" oraz aktualności ze świata muzyki. Nowością w tej wersji strony są również popularne ostatnimi czasy blogi prowadzone przez prezenterów. Witryna udostępnia także stream internetowy stacji oraz powiązanych z nią kanałów tematycznych dostępnych wyłącznie w sieci: Fresh, Rewind oraz Alternative.

Roxy FM to sieć rockowych rozgłośni działająca od października 2005 roku. Należące do niej stacje nadają w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz na Śląsku, a niebawem program Roxy FM dostępny będzie także w Opolu.

Nową stronę radia odwiedzić można pod adresem: www.roxy.fm.Warszawa: Radio Plus ponownie w eterze (15.05)

Już od 1 lipca, po ponad dwuletniej przerwie, mieszkańcy Warszawy będą mogli ponownie słuchać programu Radia Plus. Audycje tej diecezjalnej sieci, powiązanej obecnie z holdingiem Eurozet, pojawią się na fali 96,5 MHz - dotychczasowej częstotliwości katolickiego Radia Józef. Powrót Radia Plus w stołeczny eter jest efektem nawiązania współpracy pomiędzy Radiem Plus a stacją Archidecezji Warszawskiej, w wyniku której obie rozgłośnie tworzyć będą wspólny projekt radiowy pod nazwą Radio Plus Józef.

Sieciowego programu Radia Plus słuchać będzie można w Warszawie od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 6.00 a 15.00. W pozostałym czasie antenowym (w tym przez całą dobę w soboty i niedziele) emitowane będą audycje lokalne Radia Plus Józef. Niezależnie od nich kilkuminutowe lokalne okienka pojawiać się będą także w trakcie pasma sieciowego.

Przypomnijmy, iż Radio Józef w swojej historii należało już do sieci Radia Plus - w okresie od 1998 do 2002 roku (jednocześnie z siecią tą współpracowało także Radio Warszawa Praga). Następnie program Plusa dostępny był w stolicy na częstotliwości 93,3 MHz, na której jednak od 2005 roku - w wyniku zmian właścicielskich w spółce Nadawca - odbierać można związane z Grupą Time Radio VOX FM.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008