EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

SIERPIEŃ 2008Grupa ITI: Odświeżone TVN 7 (30.08)

TVN 7 to kolejny - po TV Puls - polski kanał, który od 1 września będzie można oglądać w odmienionym obliczu. Tego dnia stacja wprowadzi nową oprawę graficzną i logo - stworzone przez niemiecką pracownię Velvet, a także odświeżoną ramówkę. Zmiany te - jak informuje nadawca - mają na celu całkowite odcięcie się od dotychczasowego wizerunku kanału.

W dalszym ciągu jednak oferta TVN 7 skupiać się będzie na serialach i filmach fabularnych. W programie znajdzie się m.in. blok popularnych sitcomów, takich jak "Pomoc domowa", "Diabli nadali" czy "Frasier", emitowany od poniedziałku do piątku po godz. 18.30. W listopadzie stacja przypomni także kultowy brytyjski serial "Hotel Zacisze".

W nowej ramówce kanału pojawią się ponadto tematyczne pasma filmowe, nadawane w godzinach wieczornych siedem dni w tygodniu. W ramach nich TVN 7 prezentować będzie m.in. melodramaty, kino familijne i obyczajowe, produkcje sensacyjne, thrillery oraz komedie.TV Puls: Rusza nowa ramówka i oprawa (30.08)

Z początkiem września znana z częstych zmian w swojej ofercie i wizerunku TV Puls zaprezentuje się widzom w odświeżonym już po raz kolejny obliczu. W ostatni wtorek na konferencji prasowej stacja ujawniła nowe - piąte w historii tego nadawcy - logo, oprawę graficzną, a także przedstawiła jesienną ramówkę.

Od września TV Puls planuje skoncentrować swoją ofertę na produkcjach o charakterze rozrywkowym. W programie pojawią się premierowe seriale, m.in. "Las Vegas", "American Dreams", "Tożsamość szpiega", "Jednostka", a także sitcom "Will & Grace" i popularna kreskówka "Simpsonowie". Obok kontynuacji znanych już widzom własnych produkcji TV Puls, w ramówce kanału znajdą się nowe magazyny - "Niesamowite historie" prowadzone przez Janusza Weissa oraz "Zbrodnie niedoskonałe", a ponadto reality show "Co masz do stracenia".

Zgodnie ze swoimi zapisami koncesyjnymi stacja nie zrezygnuje również z programów o charakterze informacyjno-publicystycznym. Miejsce zlikwidowanego w lipcu serwisu "Puls Raport" zajmie wieczorny magazyn "Wydarzenia dnia". Docelowo program składać ma się z części fleszowej, prezentującej skrót najważniejszych informacji, oraz publicystycznej.Łódź: Radio PiN już nadaje (26.08)

Nadającego dotychczas wyłącznie w Warszawie Radia PiN mogą od dziś słuchać także mieszkańcy Łodzi i okolic. W drugim co do wielkości mieście Polski stacja rozpoczęła emisję programu na fali 102,3 MHz. Częstotliwość tę KRRiT przyznała nadawcy 15 stycznia br.

Łódź to najprawdopodobniej nie ostatnie nowe miasto na mapie zasięgu Radio PiN. Aktualnie rozgłośnia ubiega się również o częstotliwości w Poznaniu, Kielcach, Częstochowie, a także w Elblągu. W ten sposób nadawca realizuje zapowiadaną już w 2006 roku koncepcję rozwoju Radia PiN. Wówczas to po raz pierwszy ogłoszone zostały plany zamiany lokalnej warszawskiej rozgłośni w stację o zasięgu ponadregionalnym.

Program Radia PiN skupia się na tematyce biznesowo-ekonomicznej, jednak istotne miejsce w ofercie rozgłośni zajmują także pozycje o charakterze muzycznym i kulturalnym. Od września stacja zapowiada liczne zmiany w swojej ramówce. Na antenie pojawić mają się nowi prowadzący oraz audycje, zwiększeniu ulegnie również liczba serwisów informacyjnych.Giżycko, Augustów: Więcej rozgłośni w eterze (23.08)

W piątek, 22 sierpnia, rozpoczęła nadawanie czwarta już rozgłośnia spod znaku regionalnego Radia WaMa. Nowa stacja emituje swój program w Giżycku na częstotliwości 107 MHz.

Radio WaMa należy do holdingu Eurozet. Programowo stanowi na obszarze Warmii i Mazur odpowiednik trzech stacji sieci Planeta FM, nadających w Kielcach, Koninie oraz Słupcy. Podobnie jak bliżniacze rozgłośnie w Mrągowie i Iławie, także giżycka WaMa nadawać będzie informacje lokalne, a w pozostałym czasie antenowym - retransmitować regionalny program z Olsztyna.

Od kilku dni nowej rozgłośni w miejscowym eterze słuchać mogą również mieszkańcy Augustowa. Suwalskie Radio 5 uruchomiło tam - na fali 97,7 MHz - dodatkowy nadajnik swojego programu.Cyfra+: Nowy serwis internetowy (23.08)

W mijającym tygodniu platforma Cyfra+ udostępniła odświeżoną wersję swojego serwisu internetowego. Zmianie uległa m.in. rozdzielczość witryny oraz szata kolorystyczna. Charakterystyczny dla nowej strony jest jej podział na dwie sekcje - pierwsza przeznaczona została dla obecnych, druga zaś - dla przyszłych abonentów. Zupełnie odmienioną formę prezentacji zyskała m.in. oferta programowa platformy.

Serwis obejrzeć można pod adresem: www.cyfraplus.plInformujemy jako pierwsi

Trójmiasto: Powrót Eski, koniec marki Hit FM (17.08)

Od niedzieli, 17 sierpnia, w pomorskim eterze ponownie, po blisko pięciu latach przerwy, można słuchać Radia Eska Trójmiasto. Nadająca na częstotliwościach 94,6 oraz 90,7 MHz rozgłośnia powróciła do swojej wcześniejszej nazwy.

Od listopada 2003 trójmiejska stacja sieci radiowej Eska znana była jako Hit FM. Odrębna marka, którą posługiwała się przez ten czas gdańska rozgłośnia, wprowadzona została dla jej odróżnienia od działającej na tamtejszym rynku konkurencyjnej Eski Nord. Przekształcenie się tej drugiej w RMF Maxxx Trójmiasto i decyzja KRRiT z 15 lipca br. umożliwiły nadawcy Hit FM przywrócenie poprzedniej nazwy swojej stacji.

Wprowadzenie marki Eska nie wpłynie znacząco na program gdańskiej rozgłośni. W ramówce pojawi się pasmo wspólne dla całej sieci, nadawane w godz. 17.00-24.00. Prezenterów, którzy dotychczas prowadzili wieczorne audycje w Hit FM, usłyszeć będzie można teraz w godzinach przed- i popołudniowych.

Przez ostatnich kilka tygodni rozgłośnia zapoznawała słuchaczy ze swoją przyszłą nazwą, posługując się na antenie linerem "Hit FM - nowa Eska w Trójmieście".[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008