EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

WRZESIEŃ 2008Cyfra+: Październikowe zmiany w ofercie (30.09)

Na przypadające w bieżącym roku dziesięciolecie istnienia platforma Cyfra+ przygotowała dla swoich klientów liczne zmiany w ofercie programowej. Od października wszystkie pakiety wzbogacone zostaną o nowe kanały. Ponadto obniżeniu ulegną opłaty abonamentowe.

Najtańszy pakiet programów od października oferowany będzie pod nazwą Powitalny+, w nowej cenie 9,50 zł. Jednocześnie w jego ramach staną się dostępne wszystkie kanały tematyczne produkowane przez Canal+ Cyfrowy. Obok obecnego już teraz programu MiniMini pojawią się: Ale kino!, ZigZap/Hyper, Planete, Kuchnia.tv oraz Domo.

Podstawowy+ to nowa nazwa dotychczasowego pakietu Podstawowego, który również zostanie poszerzony o pięć dodatkowych kanałów: AXN, Kuchnia.tv, National Geographic Channel, Discovery Travel & Living oraz Discovery Science. Opłata abonamentowa wyniesie 20 zł.

Zmiany nie ominą także pakietu Komfortowego. Nową ofertę, o nazwie Komfortowy+, wzbogacą programy AXN, AXN Crime i AXN Sci-Fi, Discovery Travel & Living, Discovery Science oraz Discovery World, a także Kino Polska. Pakiet oferowany będzie w cenie 30 zł. miesięcznie.

Ponadto 15 października Cyfra+ wprowadzi kolejne nowości programowe z portfolio Grupy ITI: Religia.tv i TVN Lingua, a w niedalekiej przyszłości - TVN Warszawa.

Z okazji swego jubileuszu platforma zaoferuje także nowe usługi, takie jak Multiroom (rozgałęzienie sygnału na dwa odbiorniki z możliwością jednoczesnego oglądania różnych kanałów) oraz VoD (wideo na życzenie). Dla przyszłych, jak i obecnych abonentów, przygotowano również szereg promocji.Kraków: Ruszyło Radio Luzzz FM (15.09)

Od dziś w małopolskim eterze na częstotliwości 100,5 MHz słuchać można Radia Luzzz FM. To już piąta nazwa, jaką w swej historii posługuje się rozgłośnia Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego "ŻAK". Dotychczas, na mocy umowy franczyzowej z Grupą Radiową Time, funkcjonowała ona jako lokalna stacja Eski Rock. Ta jednak, w czerwcu br. - już jako nadawca ponadregionalny - rozpoczęła w Krakowie emisję swojego programu na nowej fali 107 MHz.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom format muzyczny Luzzz FM nie jest oparty o gatunki chillout i jazz. Na antenie nowej stacji prezentowana jest szeroko pojęta muzyka klubowa. Od października w ramówce pojawić mają się audycje o tematyce akademickiej. Stacja w dalszym ciągu współpracować będzie z Grupą Radiową Time, która odpowiadała m.in. za stworzenie playlisty dla nowego formatu.Cyfra+, N: Jesienne nowości programowe (12.09)

Polskie platformy cyfrowe - jak co roku - zaplanowały na jesień zmiany w swoich ofertach programowych.

Od dziś widzowie telewizji cyfrowej N oglądać mogą uruchomiony w zeszłym roku dokumentalny kanał publicznego nadawcy - TVP Historia. Stacja dołączyła do oferty pakietu "kultura nauka świat".

Więcej nowości czeka na abonentów Cyfry+. Od 8 września we wszystkich pakietach platformy począwszy od Podstawowego dostępny jest program Zone Romantica. To już czwarty kanał produkcji Chello Zone (obok Zone Club, Zone Reality i Extreme Sports Channel), jaki mogą oglądać klienci Cyfry+.

Z kolei już 20 września nadawanie rozpocznie Domo - autorski program spółki Canal+ Cyfrowy. Kanał, o którego ofercie szerzej pisaliśmy w czerwcu, poruszać będzie szeroko rozumianą tematykę budownictwa, architektury i projektowania wnętrz.

Z początkiem października szerszy zasieg zyska inny produkt Canal+ Cyfrowego - Kuchnia.tv. Od przyszłego miesiąca program ten stanie się dostępny również dla abonentów pakietu Podstawowego Cyfry+.

Opoźnia się natomiast start nowych kanałów Cyfrowego Polsatu - Polsat Cafe i Polsat Play. Według najnowszych informacji uruchomienia tych programów spodziewać się należy w październiku. Również na przyszły miesiąc zapowiadane jest - przełożone już po raz kolejny - zakodowanie sygnału Polsatu 2, wskutek którego stację oglądać będą mogli wyłącznie abonenci Cyfrowego Polsatu i wybranych operatorów kablowych.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2008