EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

LISTOPAD 2008Eurozet: Chilli Zet rusza 6 grudnia (29.11)

Potwierdziły się nieoficjalne informacje na temat daty uruchomienia nowego projektu radiowego grupy Eurozet. Prezentująca muzykę chilloutowo-jazzową rozgłośnia Chilli Zet rozpocznie emisję programu w najbliższą sobotę, 6 grudnia. Jak już pisaliśmy, stacja nadawać będzie w oparciu o dotychczasowe koncesje ponadregionalnej Planety FM (dawna Radiostacja) oraz katowickiego Radia NRJ FM. W praktyce jednak, dzięki dokonanej za zgodą KRRiT zamianie częstotliwości, nowy projekt zajmie w eterze miejsce Jazz Radia (w Warszawie i Krakowie), NRJ FM (na Śląsku), Radia Pogoda w Łodzi oraz Planety FM - w Szczecinie, Koszalinie, Trójmieście, Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze.

Tym samym program ponadregionalnej Planety FM emitowany będzie nadal w Warszawie i Krakowie, a także z lokalnymi okienkami - w Łodzi. We wspomianych wyżej miastach pozostanie on na obecnych częstotliwościach, mimo iż faktycznie do jego rozpowszechniania posłużą koncesje Jazz Radia i łódzkiego Radia Pogoda. Bez zmian jako Planeta FM nadawać będą lokalne stacje w Katowicach, Bielsku-Białej, Opolu, Kielcach, Koninie i Słupcy. Ponadto do młodzieżowej sieci przyłączone zostaną cztery rozgłośnie Radia WaMa z Olsztyna, Iławy, Mrągowa i Giżycka, a także Radio RMI FM z Poznania. Wymienione stacje zachowają najprawdopodobniej swoje obecne formaty muzyczne (program Radia WaMa od ubiegłego roku wzorowany jest na formacie rozgłośni Planety FM z Kielc, Konina i Słupcy).

W dniu dzisiejszym uruchomiona została strona internetowa www.chillizet.pl, zwiastująca start nowego radia. Jingle informujące o zmianach emitowane są także na antenie ponadregionalnej Planety FM.Ełk: Nowe lokalne radio (25.11)

Bayer FM - to nazwa nowej lokalnej rozgłośni, jakiej niebawem będą mogli słuchać mieszkańcy Ełku i okolic. Zgodnie z koncesją wydaną przez KRRiT w połowie września br. stacja ma nadawać na częstotliwości 90,7 MHz program o charakterze wyspecjalizowanym, adresowany do dzieci i młodzieży.

Bayer FM powiązane jest z ełckim Radiem 5, obecnym na tamtejszym rynku od dziewięciu lat. W chwili obecnej nadawca przygotowuje się do rozpoczęcia emisji programu (pod koniec października oddana została do użytku nowa siedziba obu stacji przy ul. Małeckich). Dokładna data uruchomienia rozgłośni nie jest aktualnie znana.SPI International: Więcej kanałów od 2009 roku (19.11)

Spółka SPI International, producent czterech kanałów z rodziny Filmbox oraz właściciel telewizji Kino Polska, zapowiedziała uruchomienie trzech kolejnych programów tematycznych dostępnych m.in. na polskim rynku. Nowościami w portfolio nadawcy będą: adresowany do mężczyzn kanał ActionBox, LadyBox - skierowany do żeńskiej części widowni, a także program erotyczny Erox. Rozpoczęcie ich emisji ma nastąpić w przyszłym roku.Wrocław: Traffic FM zmieni się w Radio PiN (13.11)

Wrocław to kolejne miasto, w którym w najbliższym czasie będzie można słuchać programu Radia PiN. Zastąpi ono w eterze lokalną stację Traffic FM, nadającą na częstotliwości 97,8 MHz. Jak podano w komunikacie na antenie warszawskiej rozgłośni, Radio PiN nabyło udziały w spółce Traffic Sp. z o.o. z Wrocławia. Niebawem nadawca ten wystąpi do KRRiT z wnioskiem o zmianę zapisów koncesyjnych - tj. nazwy i charakteru nadawanego programu.

Radio PiN to ponadregionalna stacja o profilu ekonomiczno-biznesowym. Istotną rolę w jej ofercie pełnią również pasma muzyczno-kulturalne, skoncentrowane wokół muzyki jazzowej. Aktualnie rozgłośnia nadaje swój program naziemnie w Warszawie i Łodzi, a ponadto drogą satelitarną w przekazie niekodowanym. Nadawca ubiega się także o nowe częstotliwości w kolejnych miastach - Poznaniu, Kielcach, Częstochowie i Elblągu.

Radio Traffic FM obecne jest we wrocławskim eterze od 2007 r. Stacja emituje program o charakterze muzyczno-informacyjnym w formacie hot AC, ze znacznym udziałem tematyki lokalnej.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2009