EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

MARZEC 2009Cyfrowy Polsat: Dwa nowe kanały TVP już dostępne (20.03)

Ofertę Cyfrowego Polsatu poszerzyły w dniu dzisiejszym dwa tematyczne kanały telewizji publicznej: TVP Info oraz TVP Sport. To rezultat umowy podpisanej 19 marca pomiędzy operatorem platformy a Telewizją Polską.

TVP Info dostępny jest dla wszystkich abonentów platformy - w ramach pakietów: Mini, Mini Max oraz Familijnego. TVP Sport włączony został natomiast do tematycznego pakietu Sport (obejmującego także Polsat Sport Extra, Eurosport 2, Extreme Sports Channel i ESPN Classic), co oznacza, iż oglądać go można również w ramach opcji Relax Mix, Relax Mix HBO i Super Film.

Umowa podpisana pomiędzy TVP a Cyfrowym Polsatem dotyczy ponadto dystrybucji kanałów TVP 1 i TVP 2. Oba programy niebawem mają zostać udostępnione klientom platformy w jakości cyfrowej (dotychczas retransmitowany był sygnał z nadajników naziemnych).Grupa Time: Radio WAWA zmienia nazwę i poszerza zasięg (18.03)

Radio Polska Muzyka to nowa marka, pod jaką już niebawem emitować będą program rozgłośnie aktualnie znane jako Radia WAWA. Sieć poszerzy także swój zasięg o dwa kolejne duże miasta: Wrocław i Szczecin. Obecnie stacje spod znaku Radia WAWA działają w Warszawie (89,8 MHz) oraz w Łodzi (90,1 MHz). Rebranding jest podyktowany przyczynami wizerunkowymi.

We Wrocławiu Polska Muzyka pojawi się na częstotliwości 105,5 MHz, aktualnie wykorzystywanej przez Radio Gold FM z Oławy. W Szczecinie zajmie miejsce nadającego obecnie z Goleniowa Radia Północ. Obie rozgłośnie (w tej chwili emitujące wyłącznie muzykę i serwisy informacyjne) należą, podobnie jak sieć WAWA, do Grupy Radiowej Time. Do KRRiT wpłynął już wniosek nadawcy o zmianę nazw programów oraz lokalizacji stacji nadawczych.

W ostatnich dniach Rada rostrzygnęła konkurs koncesyjny dotyczący częstotliwości 90,1 MHz w Opalenicy koło Poznania. Jednym z ubiegających się o nią podmiotów była powiązana z grupą Time spółka International Communication (koncesjonariusz warszawskiego Radia WAWA i oławskiego Gold FM). KRRiT zadecydowała o nieprzyznawaniu częstotliwości żadnemu z wnioskodawców oraz ponownym rozpisaniu konkursu na program uniwersalny, tym razem dla Poznania. Oznacza to, iż w niedługim czasie Polska Muzyka ma szanse pojawić się także w stolicy Wielkopolski.

Format, w jakim nadawać będzie sieć Polska Muzyka, jest już znany mieszkańcom Wrocławia i Szczecina. Do czerwca ur. - a więc do momentu zamiany sieci częstotliwości z Eską Rock - w obu miastach emitowało swój program ponadregionalne Radio WAWA.Cyfra+: Więcej kanałów filmowych (06.03)

Operator platformy Cyfra+ zapowiedział na 16 marca zmiany w swojej ofercie programowej. Tego dnia dołączony zostanie do niej nowy kanał Filmbox Family. Jednocześnie dwa inne programy filmowe produkowane przez SPI International - Filmbox oraz Kino Polska, dostępne już wcześniej dla części abonentów - trafią do większej liczby pakietów.

Filmbox Family obecny jest na polskim rynku od ubiegłego roku. W jego ofercie znajduje się kino familijne, w tym także seriale i kreskówki. Kanał udostępniony zostanie w ramach opcji dodatkowej Filmbox (obok programów Filmbox Extra i Filmbox HD).

Ponadto zwiększy się ilość kanałów oferowanych w pakietach Komfortowy+ i Podstawowy+. Do pierwszego z nich dołączy sztandarowy produkt SPI International - program Filmbox. Drugi z wymienionych pakietów wzbogaci natomiast telewizja Kino Polska.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2009