EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

KWIECIEŃ 2009



Grupa Radiowa Agory: Zmiany w Roxy FM (06.04)

W poniedziałek, 6 kwietnia, Radio Roxy FM wprowadziło odświeżoną ramówkę, poszerzoną o nowe audycje autorskie. Zmieniła się także oprawa dźwiękowa rozgłośni. Stacja chce adresować swój program do młodzieży, porusząjąc na antenie tematy związane z szeroko rozumianą kulturą, m.in. muzyką, literaturą, kinem, teatrem czy też clubbingiem.

W nowej ramówce Roxy FM znalazło się dodatkowe pasmo programów autorskich, nadawane w godzinach 10.00-14.00. Swoje audycje poprowadzą w nim: Max Cegielski, Marcin Meller, Magda Żakowska i Mikołaj Lizut, Vienio oraz Tomasz Lipiński, a także Bogna Świątkowska. W wieczornym bloku autorskim, obok znanych już słuchaczom stacji programów Grabaża, Nowiki i Lexusa oraz Marii Peszek, pojawi się również audycja Jana Młynarskiego.

W dni powszednie od godziny 7.00 Tomasz Kin zapraszać będzie na "Teleranek". Wśród nowych propozycji Roxy FM znalazła się także sobotnia audycja Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego. W ramówce pozostaną w dalszym ciągu: "Oddział kultury", "Ministerstwo dziwnych kroków", "Kinol" i "Przesłuchanie".

Na antenie używana jest obecnie skrócona nazwa rozgłośni: "Radio Roxy". Zmianom programowo-wizerunkowym towarzyszyło odświeżenie strony internetowej.

Roxy FM jest siecią siedmiu rozgłośni nadających swój program lokalnie w: Warszawie, Krakowie, aglomeracji śląskiej, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy.



Discovery Networks: Kanał ID już nadaje (06.04)

Do grona kanałów spod znaku Discovery dostępnych w polskiej wersji językowej dołączył ID - Investigation Discovery. Aktualnie nadawca finalizuje rozmowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi dotyczące udostępnienia ich abonentom nowego programu.

Investigation Discovery to kanał dokumentalny przybliżający widzowi szeroko rozumianą tematyką kryminalistyczną. W jego ramówce znajdą się zarówno programy ukazujące tajniki prowadzenia śledztw, jak i prezentujące rozwój technik służących wykrywaniu sprawców przestępstw.

Investigation Discovery dostępny będzie na polskim rynku obok siedmiu innych kanałów nadawcy: Discovery Channel, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel & Living, Animal Planet, Discovery HD oraz Discovery TVN Historia.



Telekomunikacja Polska: Ruszył Orange Sport Info (06.04)

Telekomunikacja Polska uruchomiła z dniem dzisiejszym drugi już autorski kanał telewizyjny o tematyce sportowej. Aktualnie Orange Sport Info oglądać mogą wyłącznie abonenci należącej do nadawcy platformy IPTV. W przyszłości emitowany będzie satelitarnie w niekodowanym przekazie cyfrowym.

Ramówkę kanału zdominują serwisy informacyjne nadawane co godzinę. Obok nich prezentowane będą magazyny, wywiady i komentarze do wydarzeń sportowych - w tym również programy znane z anteny płatnego Orange Sport (m.in. materiały towarzyszące meczom polskiej ekstraklasy). Stacja zamierza także relacjonować wyścigi konne z torów na warszawskim Służewcu.

Z chwilą uruchomienia nowego kanału odświeżone zostało logo stacji Orange Sport (oba programy będą posiadać spójną identyfikację wizualną).



Grupa Time: Radio Eska zwiększa zasięg (02.04)

Od wtorku, 31 marca, programu Radia Eska mogą już słuchać mieszkańcy Siedlec. Nadawanie pod szyldem wspomnianej sieci rozpoczęła właśnie trzydziesta szósta lokalna rozgłośnia.

Radio Eska Siedlce emituje swój program na częstotliwości 96,8 MHz. Koncesję na jego rozpowszechnianie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nadawcy jeszcze w ubiegłym roku. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozgłośni sieci, grupę docelową siedleckiej stacji stanowić będą osoby w wieku 15-34 lat. W ramówce znajdą się informacje lokalne oraz ogólnopolskie pasma muzyczne (format CHR/Dance).

W najbliższym czasie zasięg sieci Eska poszerzy się również o Nowy Sącz, a w niedalekiej przyszłości także o Żywiec i okolice. W pierwszym z wymienionych miast dodatkowy nadajnik na fali 106,8 MHz planuje uruchomić Radio Eska Małopolska (aktualnie: Eska Bochnia). Natomiast na żywieckiej częstotliwości 97 MHz - na mocy koncesji udzielonej przez KRRiT w ubiegłym miesiącu - swój program emitować będzie Radio Eska Beskidy.



Grupa ITI: TVN Lingua kończy działalność (02.04)

Najprawdopodobniej 15 lipca br. nadawanie programu zakończy TVN Lingua - tematyczny kanał Grupy ITI. Jego właściciel, TVN S.A., planuje wystąpić do KRRiT z wnioskiem o uchylenie koncesji.

Kanał TVN Lingua funkcjonuje od 2006 r. W jego ramówce znajdują się programy poświęcone nauce języków obcych. Zaprzestanie dalszej emisji TVN Lingua nadawca tłumaczy nierentownością projektu. Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie z tych samych przyczyn Grupa ITI wycofała z rynku także dwa inne swoje kanały: TVN Gra oraz TVN Med.

Z chwilą zakończenia nadawania TVN Lingua w portfolio Grupy TVN znajdować się będzie dziesięć satelitarnych kanałów tematycznych: TVN 7, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVN Warszawa, TVN CNBC Biznes, Discovery TVN Historia, iTVN oraz Mango 24, a także platforma cyfrowa N.



[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2009