EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2009Poznań: Radio PiN już nadaje (03.11)

Od dziś mieszkańcy Poznania i okolic mogą słuchać programu ponadregionalnego Radia PiN. Emisja odbywa się na częstotliwości 93,9 MHz.

Uruchomienie nowego nadajnika oznacza, iż sygnał stacji jest aktualnie dostępny w trzech dużych polskich miastach: Warszawie, Łodzi oraz Poznaniu. Niebawem rozgłośnia ma rozpocząć emisję swojego programu także we Wrocławiu (na fali 103,7 MHz), jak również - najprawdopodobniej na początku przyszłego roku - w Kielcach (92,9 MHz). Nadawca ubiega się ponadto o częstotliwości w Częstochowie i Koninie.

Radio PiN emituje program o charakterze muzyczno-informacyjnym. Znaczną część czasu antenowego zajmuje problematyka biznesowa, poruszana jest jednak również m.in. tematyka kulturalna.Cyfra+: Kanał History już w ofercie (03.11)

2 listopada oferta platformy Cyfra+ wzbogacona została o kolejny program o charakterze dokumentalnym - tym razem poświęcony tematyce historycznej. Abonenci pakietu Komfortowego+ oraz wyższych zyskali dostęp do kanału History.

History prezentuje szerokie spektrum programów o tematyce historycznej, w tym również przedstawiających dzieje wynalazków i odkryć. Na polskim rynku dostępny jest od 2008 r.

Cyfra+ to pierwsza platforma cyfrowa, która zdecydowała się włączyć kanał History do swojej oferty. Dotychczas program dostępny był wyłącznie dla abonentów wybranych sieci kablowych.MTG: Nowa identyfikacja wizualna kanałów Viasat (03.11)

Do końca br. grupa medialna MTG, nadawca kanałów tematycznych z rodziny Viasat, odświeży wizerunek swoich stacji.

10 listopada nowe logo i oprawę graficzną zyska kanał filmowy TV 1000. Niespełna miesiąc później, 8 grudnia, w ten sam sposób zmieniona zostanie identyfikacja wizualna programów Viasat History i Viasat Explorer.

TV 1000 prezentuje amerykańskie produkcje filmowe zróżnicowanych gatunków. Viasat Explorer oferuje szeroki wybór programów o tematyce popularnonaukowej i przyrodniczej. Ostatni z wymienionych kanałów skupia się na propozycjach o tematyce historycznej - zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych.

Kanały z rodziny Viasat dostępne są w ofertach wybranych sieci kablowych. TV 1000 oglądać mogą ponadto abonenci Cyfrowego Polsatu.Olsztyn, Słupsk: Będzie VOX FM (30.10)

Olsztyn to kolejne miasto, które znajdzie się w zasięgu Radia VOX FM. W mijającym tygodniu KRRiT udzieliła Archidiecezji Warmińskiej koncesji na nadawanie programu pod marką tej sieci. VOX FM Olsztyn pojawi się eterze najprawdopodobniej w przyszłym roku. Emisja prowadzona będzie na częstotliwości 88,1 MHz.

Na ostatnim posiedzeniu KRRiT rozszerzyła również koncesję VOX FM Koszalin o częstotliwość 99,5 MHz w Słupsku. Przypomnijmy, iż niedawno stacja ta powiększyła już zasięg za sprawą nowego nadajnika w Pile (90,3 MHz).

W najbliższym czasie do sieci ma dołączyć ponadto rozgłośnia w Zakopanem, swój program dodatkowo emitująca w Rabce. Aktualnie na przydzielonych jej częstotliwościach odbierać można VOX FM Kraków.

VOX FM to sieć diecezjalnych stacji radiowych, skupiająca aktualnie osiem rozgłośni, działających w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Gorlicach, Lipianach, Koszalinie i Białymstoku. Nadaje program o charakterze muzyczno-informacyjnym z elementami społeczno-religijnymi. Na antenie prezentowane są utwory w formacie classic hits (przeboje lat 60.,70.,80.). Producentem programu jest Grupa Radiowa Time.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2009