EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

LUTY-MARZEC 2010Wrocław: Radio PiN w kolejnym mieście (10.03)

W środę, 10 marca, zasięg ponadregionalnego Radia PiN powiększył się o Wrocław i okolice. Emisja prowadzona jest na częstotliwości 103,7 MHz z mocą 1 kW.

Tym samym w zasięgu rozgłośni znajdują się już cztery duże aglomeracje - obok Wrocławia są to Warszawa, Łódź i Poznań. Niebawem uruchomiony ma zostać także nadajnik w Kielcach (92,9 MHz). Stacja ubiega się ponadto o częstotliwości w Olsztynie i Częstochowie.

Radio PiN emituje program o profilu ekonomiczno-biznesowym. Format muzyczny rozgłośni oparty jest w głównej mierze o jazz. Stacja nadaje również audycje o charakterze kulturalnym.Wrocław: Radio WAWA już gra (25.02)

Mieszkańcy Wrocławia i okolic po blisko dwóch latach przerwy znów mogą słuchać "zawsze polskiej muzyki" na antenie Radia WAWA. Rozgłośnia emituje swój program na częstotliwości 105,5 MHz z nadajnika o mocy 2 kW. WAWA Wrocław zajęła w eterze miejsce Radia Gold FM nadającego od 2007 r. z Oławy.

Radio WAWA to sieć lokalnych stacji, działających aktualnie w pięciu miastach Polski: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie i Toruniu. Do momentu zamiany częstotliwości z Eską Rock w czerwcu 2008 r. projekt funkcjonował jako rozgłośnia ponadregionalna, emitująca na obszarze całego kraju jednolity program. Aktualnie w ramówce Radia WAWA znaleźć można również lokalne serwisy informacyjne.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2009