EMSoft
EMSOFT: MEDIA - AKTUALNOŚCI
POWRÓT
» dział "media"
» archiwum newsów

PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010Rynek radiowy: Aktualności w skrócie
(28 grudnia 2010)

Ponadregionalne Radia PiN objęło zasięgiem kolejne już miasto wojewódzkie. Od dokładnie tygodnia rozgłośni można słuchać w Olsztynie na częstotliwości 92,4 MHz. Radio PiN nadaje program o charakterze ekonomiczno-biznesowym, jednak istotne miejsce w ramówce zajmują także audycje o tematyce kulturalnej oraz muzyka (głównie chillout i jazz). Stacja, poza Olsztynem, nadaje również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu oraz Kielcach.

3 stycznia 2011 r. z pełnym programem wystartuje nowa lokalna częstochowska rozgłośnia - Radio Jura. Testowa emisja na częstotliwości 93,8 MHz prowadzona jest od początku listopada. Stacja należy do spółki Radio 90 z Rybnika, powiązanej z Multimedia Sp. z o.o., właścicielem sieci RMF Maxxx.

Na 10 stycznia zaplanowano uruchomienie dwudziestej drugiej już lokalnej rozgłośni spod znaku Radia Plus. Tym razem program prowadzonej przez Eurozet sieci - po ponad pięciu latach przerwy - usłyszą ponownie mieszkańcy Lublina. Plus zajmie w eterze miejsce diecezjalnego Radia eR, nadającego na częstotliwości 87,9 MHz.

Wrocławskie Radio Traffic ma nowego mniejszościowego udziałowca. W pierwszej połowie grudnia 15% udziałów Traffic-FM Sp. z o.o. zakupił koncern Eurozet. Radio Traffic było ostatnią działającą we Wrocławiu komercyjną rozgłośnią niezwiązaną kapitałowo z żadną z ogólnopolskich grup medialnych.Rynek radiowy: Nowe lokalne rozgłośnie
(5 listopada 2010)

W mijającym tygodniu nadawanie rozpoczęły dwie nowe lokalne rozgłośnie radiowe: Radio Jura z Częstochowy i warszawskie Radio Nostalgia. Obie stacje emitują aktualnie program testowy - muzykę.

Czestochowskiego Radia Jura słuchać można na częstotliwości 93,8 MHz. Właścicielem rozgłośni jest Radio 90 z Rybnika - spółka powiązana kapitałowo z Grupą RMF.

Radio Nostalgia emituje swój program w Warszawie na fali 99,5 MHz od północy do południa. W pozostałym czasie częstotliwość wykorzystuje - jak dotychczas - Radio Jutrzenka, pokrywające zasięgiem południowe dzielnice miasta. Nowa stołeczna rozgłośnia to projekt spółki Fonia z Sieradza, powiązanej z tamtejszym Naszym Radiem. Na format muzyczny Nostalgii składają się głównie utwory z lat 60-tych i 70-tych. Zgodnie z koncesją program stacji ma posiadać charakter historyczno-kulturalny.Rynek radiowy: Przegląd wydarzeń tygodnia
(2 października 2010)

Mijający tydzień na rynku radiowym upłynął przede wszystkim pod znakiem dwudziestej rocznicy powstania Radia Zet. Z okazji swojego okrągłego jubileuszu stacja przygotowała okolicznościowy serwis internetowy oraz specjalny, całodzienny urodzinowy program. We wtorek, 28 września, na antenie Zetki można było usłyszeć zarówno jej obecnych, jak i byłych prezenterów oraz serwisantów, liczne materiały wspomnieniowe, a także archiwalne jingle i zajawki.

Po sześciu latach nieobecności do Radia Zet powrócił Wojciech Jagielski, który sprawować będzie obecnie funkcję szefa muzycznego stacji.

Na tym nie koniec wiadomości związanych z radiowymi projektami Eurozetu. W mijającym tygodniu ponadregionalna rozgłośnia Chilli Zet zaprezentowała odświeżone logo. Nowy znak graficzny nawiązuje swą formą do identyfikacji wizualnej Radia Zet, która również przeszła ostatnio niewielki lifting.

Spore zmiany nastąpiły natomiast 1 października w programie warszawskiego Plusa. Lokalne pasmo rozgłośni przybrało już w całości kształt i profil (w tym też format muzyczny) charakterystyczny dla wszystkich stacji sieci. Przypomnijmy, iż dotychczasowe rozbieżności, mocno odczuwalne dla słuchaczy, wynikały z okresu przejściowego, jaki radio Archidiecezji Warszawskiej (do lipca 2008 r. funkcjonujące jako samodzielny nadawca) otrzymało na pełne dostosowanie swojej ramówki do założeń programowych sieci Plus.

Także z początkiem października o kolejną rozgłośnię - tym razem w Zamościu - powiększyła się Grupa Radiowa Agory, a konkretnie projekt Złote Przeboje. Stacja nadaje na częstotliwości 99,3 MHz, swoim zasięgiem obejmując również Lublin.

Od kilku dni testową emisję prowadzi ponadto nowy nadawca lokalny - Radio Mazowsze z Grójca (106,4 MHz). Stacja uruchomiła właśnie internetowy przekaz swojego programu - link do strumienia rozgłośni znajdziecie tradycyjnie w naszym wykazie. Oficjalne rozpoczęcie nadawania planowane jest na 6 października.[ starsze newsy ]

NIEZBĘDNIK
» polskie stacje TV - metody odbioru
» polskie radia FM w Internecie
» katalog polskich radiostacji internetowych
» artykuły medialne

© Copyright by EMSoft 2003-2011