EMSOFT - PRZEWODNIK PO STACJACH RADIOWYCH
POWRÓT
POLECAMY
ZOBACZ TEŻ
AKTUALIZACJA
KONTAKT

RADIO ZET CHILLI


Nastaw się na chill out

Radio Zet Chilli
Radio Zet Chilli - słuchaj online
Grupa medialna: Eurozet Sp. z o.o.
Nadawca: Eurozet Radio Sp. z o.o.

Rozpoczęcie emisji: 2008
Charakter programu: muzyczno-kulturalny
Format muzyczny: chillout / jazz
Zasięg: sieć rozgłośni lokalnych
Liczba rozgłośni: 2
Liczba stacji nadawczych: 3
Pokrycie ludnościowe: 2,2 mln

Strona internetowa: www.zetchilli.pl

CZĘSTOTLIWOŚCIRozgłośnia Siedziba Częstotliwości [MHz] Rok przyłączenia | Historia nazw
Zet Chilli Warszawa Warszawa 101,5 2008 do 2015: koncesja ponadr.
od 2015: koncesja lokalna:
1996 - Jazz Radio
2008 - Planeta FM
2013 - Radio Zet Gold
Kraków 93,7
Zet Chilli Katowice Katowice Katowice 93,6 2008 2004 - NRJ FM

Mapa zasięgu - Radio Zet Chilli

PROGRAMRadio Zet Chilli to sieć stacji radiowych o profilu muzyczno-kulturalnym, należąca do holdingu Eurozet. Prezentuje relaksacyjną muzykę elektroniczną (chillout), utwory inspirowane jazzem oraz - w mniejszym zakresie - sam jazz. Na antenie poruszane są m.in. tematy związane z kulturą i stylem życia.

Program Radia Zet Chilli składa się głównie z pasm prezenterskich. W weekendy nadawane są również audycje autorskie o charakterze muzycznym ("Ladies' Jazz", "Gabinet Dźwięku") i publicystycznym ("Hani Bal"), a także sety muzyki klubowej.

HISTORIARadio Zet Chilli rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2008 roku. Do września 2013 r. rozgłośnia działała pod nazwą Chilli Zet.

Początkowo radio dysponowało ponadregionalnym zasięgiem, emitując program w trzynastu głównych miastach Polski. Stacja zastąpiła w eterze ponadregionalną Planetę FM (formalnie), a także Jazz Radio oraz łódzkie Radio Pogoda (na skutek wymiany częstotliwości zapisanych w koncesjach; same rozgłośnie stały się częścią sieci Planeta). Na Śląsku Radio Zet Chilli zajęło miejsce lokalnej rozgłośni NRJ FM, nadającej program o podobnym profilu.

Ostatecznie ponadregionalna koncesja wykorzystana została do rozbudowy zasięgu AntyRadia. W efekcie od 13 lutego 2015 r. Radio Zet Chilli działa jako sieć rozgłośni lokalnych. Zasięg programu ograniczony został do trzech największych aglomeracji: warszawskiej, krakowskiej oraz śląskiej. W Warszawie i Krakowie program rozpowszechniany jest na podstawie dawnej koncesji Jazz Radia (użytkowanej następnie przez sieci Planeta FM i Radio Zet Gold).

SŁUCHALNOŚĆJak pokazuje badanie Radio Track (Millward Brown), słuchalność Radia Zet Chilli utrzymuje się na stabilnym poziomie. W 2016 roku, podobnie jak w roku wcześniejszym, udział sieci w ogólnopolskim rynku radiowym wyniósł 0,3%.

WARTO WIEDZIEĆDo 2015 roku Radio Zet Chilli nadawało program w oparciu o ponadregionalną koncesję, przyznaną pierwotnie Rozgłośni Harcerskiej - pierwszej niepublicznej stacji radiowej w bloku państw socjalistycznych.

Rozgłośnia, zorganizowana przy Związku Harcerstwa Polskiego, rozpoczęła działalność w 1957 r. (początkowo pod nazwą: Radiostacja Harcerska). Swoje audycje nadawała w zakresie fal krótkich i przejściowo (w latach 80.) na antenach Polskiego Radia. W latach 1992-1993 testowo prowadzono emisję FM (z nadajnika w Warszawie).

Od września 1994 roku Rozgłośnia Harcerska działała już jako nadawca koncesjonowany. Stacja pozyskała częstotliwości w głównych miastach Polski: poza stolicą także w Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie. W latach 1995-1997 nadawała jako RH Kontakt, nawiązując w ten sposób do nazwy zagranicznego inwestora. Po jego wycofaniu się z przedsięwzięcia radio na krótko wróciło do historycznej nazwy. 11 listopada 1998, już z nowym udziałowcem - norweską firmą P4 - i w odświeżonej formule, rozgłośnia rozpoczęła nadawanie pod marką Radiostacja.

W ręce holdingu Eurozet Radiostacja trafiła w 2000 roku, rok po wycofaniu się norweskiego inwestora. Zmiana właściciela wpłynęła na kształt programu rozgłośni (miejsce alternatywnych brzmień zajęła muzyka w formacie CHR). Jednocześnie stacja pozyskała nowe częstotliwości: w Krakowie (2001 r.), Olsztynie (2003), Łodzi i Zielonej Górze (2004), a także Szczecinie i Koszalinie (2007).

Od 1 marca 2008 r. Radiostacja działała pod nową marką Planeta FM. Ponadregionalna rozgłośnia stała się częścią większej sieci skupiającej również stacje lokalne, nadające m.in. na Śląsku (od 2002 r.) i w Wielkopolsce. Sieć w opisanym kształcie działała jedynie pół roku. Już 6 grudnia 2008 na bazie ponadregionalnej koncesji uruchomiono nowy projekt Chilli Zet (następnie Radio Zet Chilli). Rozgłośnia, poza siecią częstotliwości, przejęła z ponadregionalnej Planety FM również część zespołu redakcyjnego.

Planeta FM, już jako sieć rozgłośni lokalnych, pozostała w eterze do czerwca 2013 roku. Zasięg sieci uzupełniły koncesje należące wcześniej m.in. do Jazz Radia, łódzkiego Radia Pogoda, poznańskiego RMI FM, czy olsztyńskiego Radia WaMa.

Obecnie, po przeprowadzonej w lutym 2015 roku reorganizacji sieci należących do grupy Eurozet, dawną koncesję Rozgłośni Harcerskiej wykorzystuje AntyRadio.

© Copyright by EMSoft 2003-2017